Lauba
KUĆA ZA LJUDE I UMJETNOST
HOUSE FOR PEOPLE AND ART
pratite nas

Search

Art & Grad- Umjetnost se oglasila je urbana art intervencija, nastala kao suradnja Laube i Turističke zajednice Grada Zagreba, a koja promovira hrvatsku suvremenu umjetnost i istovremeno smanjuje vizualnu buku u gradu.
Naime, na mjesto jumbo plakata i ostalih plakatnih površina s oglasima koji uglavnom štete estetskom dojmu grada, dolazi umjetnost. Na 304 lokacija po cijelom gradu postavljeno je 304 reprodukcija umjetničkih djela najznačajnijih hrvatskih umjetnika.
Grad se pretvara u galeriju na otvorenom dok slučajni prolaznici postaju posjetitelji izložbe, sudionici u bogatom kulturnom životu grada. Na taj način Art & Grad donosi novu publiku suvremenoj umjetnosti, a gradu turističku atrakciju.
Paralelno s intervencijom u gradu održava se izložba svih plakata u Laubi gdje možete osigurati svoje primjerke omiljenih reprodukcija po simboličnoj cijeni od 100 kn, a zarada ide samim umjetnicima.
Izložba u Laubi je otvorena svaki dan od 16 do 22, a pregled svih plakata iz projekta možete vidjeti na linku: https://www.artandthecity.site/
Lokacije umjetnika prema formatima:

Billboardi format 4 x 3

 

Anto Jerković SR Njemačke
Breda Beban Konjšinska
Đuro Seder V. Holjevca
Edita Schubert Horvaćanska
Helena Janečić Dom sportova
Helena Janečić Kruge
Igor Zirojević Jadranska avenija
Ivan Kožarić Savska
Ivan Kožarić Savska
Ivan Kožarić Savska
Ivan Kožarić Savska
Ivan Kožarić Savska
Ivan Kožarić Ilica
Ivan Posavec Bologna
Ivan Posavec Bologna
Ivan Posavec Bologna
Kata Mijatović Zagrebačka Puljska
KLARXY N Branimirova
Kristian Kožul Autobusni
Lorna Kijurko Maksimirska
Lovro Artuković Autobusni
Lovro Artuković Autobusni
Zrinka Barbarić Maksimirska
Zrinka Barbarić Maksimirska
Zlatan Vehabović N Branimirova – Zavrtnica
Vlado Kristl Ljubljanska
Tina Gverović Dubrava
Tina Gverović N Branimirova – Ravnice
Teo Kiš SR Njemačke
Stjepan Šandrk Magazinska
Stjepan Šandrk Zagrebačka Puljska
Silvio Vujičić Trešnjevka
Paulina Jazvić Ljubljanska
Paulina Jazvić Ljubljanska
Nina Ivančić Branimirova
Nikola Grabovac Zapruđe
Nika Radić Zagrebačka
Nenad Vorih Ravnice
Miljenko Horvat Slavonska Heinzlova
Mirko Zrinšćak Slavonska Lastovska
Martina Grlić Magazinska
Marko Tadić Heinzlova
Marko Tadić Heinzlova
Marko Tadić Heinzlova
Marko Tadić Heinzlova
Marko Tadić Heinzlova
Marijana Stanić Selska
Marijan Jevšovar Slavonska – Usorska
Marijan Jevšovar Slavonska – Usorska
Marija Ujević Galetović Bologna
Marija Ujević Galetović Bologna
Alem Korkut Ljubljanska
Alem Korkut Ljubljanska
Alem Korkut Ljubljanska
Bane Milenković Slavonska Odranska
Ivana Franke Strojarska
Vjenceslav Richter Heinzlova
Vjenceslav Richter Heinzlova
Željko Jerman AV. Holjevca
Edo Murtić Heinzlova
Edo Murtić Heinzlova
Edo Murtić Heinzlova
Igor Eškinja Fonova
Ljerka Šibenik Av Dubrovnik Zapruđe
Mladen Galić Av Dubrovnik Zapruđe
Nenad Vorih Škorpikova
Silivo Vujičić Zagrebačka
Stanko Abadžić Zagrebačka – Ilirska
Silvio Vujičić Zagrebačka
Silvio Vujičić Jarun
Miljenko Horvat Slavonska Heinzlova
Edita Schubert Slavonska
Miljenko Horvat Slavonska Heinzlova
Julije Knifer Branimirova
Duje Jurić Slavonska
Miljenko Stančić Vukovarska Ivanić
Vilko Gecan Veslački
Marija Ujević Galetović Bologna
Marija Ujević Galetović Bologna
Marija Ujević Galetović Bologna
Miljenko Horvat Autobusni kolodvor
Miljenko Horvat Slavonska Lastovska
Ivan Kožarić Vukovarska Andrašeca
Vojin Bakić Tratinska Cibona
Vasko Lipovac Zapadni kolodvor
Vasko Lipovac Zapadni kolodvor
Radomir Damnjanović Damnjan Jadranski most rotor
Julije Knifer Držićeva – Branimirova
Stipan Tadić Selska
Stipan Tadić Selska
Stipan Tadić Selska

 

Billboardi format 5 x 2

 

Igor Eškinja Heinzlova Branimirova
Nikola Koydl Zagrebačka Nehajska
Ines Krasić Njemačke
Alem Korkut Ljubljanska
Alem Korkut Ljubljanska
Bane Milenković Jordanovac
Nebitno Kozari bok
Nebitno Zagrebačka omiška
Neven Bilić Riječka – Jadranski
Predrag Pavić D Svetice
Stanislav Habjan Jarunska
Sven Stilinović N Branimirova
Bojan Šumonja Bologna
Bojan Šumonja Bologna
Bojan Šumonja Bologna
Boris Demur Baštijanova
Dean Jokanović Toumin N Branimirova
Dominik Vuković Autobusni
Igor Grubić Magazinska
Igor Grubić Tratinska
Igor Grubić Cibona
Šanavala Adžijina
Nebojša Cvetković Šubićeva
Nebojša Cvetković Branimirova-Draškovićeva
Ana Ratković Sobota Držićeva-Branimirova
Braco Dimitrijević Baruna Filipovića
Braco Dimitrijević Baruna Filipovića
Damir Sobota Zagrebačka – Savska
Davor Vrankić Vrapče
Davor Vrankić Vrapče
Emanuela Lekić Vukovarska ivanićgradska
Eugen Feller Vukovarska
Gordana Bakić Jadranska – nadvožnjak
Ivan Kožarić Paromlinska
Juraj Dobrović Rudeš-Lazinska
Juraj Dobrović Rudeš
Ljubo Ivančić Bologna Gajnice
Ljubo Ivančić N Branimirova
Lovro Artuković Paromlinska
Zlatan Vehabović N Branimirova
Zlatan Vehabović N Branimirova
Zlatan Vehabović N Branimirova
Tomislav Brajnović Ljubljanska Jankomir
Tarwuk Njemačka
Stanislav Habjan N Branimirova
Oton Gliha Savska Koturaška
Nina Ivančić Rakete
Milivoj Bijelić Savska Veslačka
Matko Vekić n Branimirova – Dubrava
Mario Javoran Horvaćanska
Marijan Jevšovar N Branimirova
Tom Gotovac Palmotićeva
Tom Gotovac Ilica
Tom Gotovac Ilica
Tom Gotovac Ilica
Stanko Abadžić Golikova
Nenad Vorih Velesajam
Nebitno Rotor
Boris Demur Savska-Horvaćanska
Boris Cvjetanović Bologna
Boris Cvjetanović Bologna
Boris Cvjetanović Bologna
Boris Cvjetanović Bologna
Boris Cvjetanović Bologna
Damir Sokić Samoborska
Danijel Žeželj Bologna
Danijel Žeželj Bologna
Danijel Žeželj Bologna
Danijel Žeželj Bologna
Danijel Žeželj Bologna
Dušan Džamonja Bologna
Dušan Džamonja Bologna
Fedor Fischer Zagrebačka ujevićeva
Fedor Vučemilović Bologna
Fedor Vučemilović Bologna
Fedor Vučemilović Bologna
Igor Ruf Lanište
Igor Taritaš Zvonimirova
Igor Taritaš Selska Lidl
Ivana Franke Strojarska
Ivana Tkalčić Svetice
Ivana Tkalčić Slavonska – Resnik
Josip Klarica Bologna
Josip Klarica Bologna
Josip Klarica Bologna
Josip Klarica Bologna
Lonac Zg- Hr sokola
Viktor Popović N Branimirova
Viktor Popović N Branimirova
Vlado Martek Zagrebačka savska
Davor Vrankić Vrapče
Edo Murtić Heinzlova
Edo Murtić Heinzlova
Edo Murtić Heinzlova
Edo Murtić Heinzlova-Vukovarska
Igor Eškinja Zagrebačka- baruna Filipovića
Nikica Jurković Savska – Veslačka
Siniša Majkus Vodovodna
Stanko Herceg Jadranska
Stanko Herceg Jadranska
Stanko Herceg Jadranska
Stanko Herceg Jadranska
Stanko Herceg Jadranska
Nikola Koydl Nehajska
Nikola Koydl Andrašeca
Ines Krasić Njemačke
Ines Krasić Njemačke
Oton Gliha Horvaćanska
Oton Gliha Horvaćanska
Emanuela Lekić Selska – Zagrebačka
Emanuela Lekić Selska – Zagrebačka
Emanuela Lekić Selska – Zagrebačka
Mirjana Vodopija Zg Srednjaci
Mirjana Vodopija Zg Selska
Ratko Petrić Zelena tržnica
Vasko Lipovac Šalata
Vasko Lipovac Langić
Zlatan Vehabović N Branimirova
Zlatan Vehabović N Branimirova
Tina Gverović Gredelj
Tina Gverović Strojarska Gredelj
Edita Schubert Strojarska
Nikolina Ivezić Zagrebačka – kralja Tomislava
Julije Knifer Branimirova – Domag
Đuro Seder Antalova
Ivan Fijolić Trešnjevka
Antun Maračić Trešnjevka
Duje Jurić SR Njemačke-Središće
Đuro Seder INA- SR Njemačke
Đuro Seder V. Holjevca
Braco Dimitrijević Ljubljanska – Savska
Đuro Seder V. Holjevca
Đuro Seder Reslerova
Đuro Seder Av. Dubrovnik
Đuro Seder Velesajam
Helena Janečić Hrvatske bratske zajednice
Jadranka Fatur Zelena tržnica
Jadranka Fatur Zelena tržnica
Jadranka Fatur Žitnjak
Zlatan Vehabović N Branimirova
Ivan Fijolić Trešnjevka
Ivan Fijolić Trešnjevka
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska
Zlatko Kopljar Slavonska

 

 

Citylight format

 

 

Marko Tadić Holjevac-Avenija Dubrovnik
Lovro Artuković Branimirova kod tržnice
Ivo Gattin Draškovićeva- Vlaška
Kristian Kožul Ilica kod republike Austrije
Anto Jerković Kaptol kod autobusne stanice
Juraj Dobrović Mažuranićev trg
Kristian Kožul Paromlinska pothodnik
Kristian Kožul Roosvetlov trg-HGK
Kristian Kožul Savska-Cibona
Kristian Kožul Strossmayerov trg- tramvajska stanica
Kristian Kožul Tratinska-Savska-Cibona
Marijan Jevšovar Trg Kralja Tomislava
Lovro Artuković Trg Kralja Tomislava
Lovro Artuković Ulica grada Vukovara-sveučilišna aleja
Tom Gotovac Ulica grada Vukovara-gradska uprava
Vojin Bakić Zvonimirova- Trg žrtava fašizma
Klasja Habjan Rementinečki gaj preko puta Arene
Mirko Zrinščak Ilica kod Name
Ante Brkan Selska-Knežija
Stanko Abadžić Zagrebačka-selska
Ante Brkan Hrgovići-H.Macanovića
Boris Cvjetanović Savska-Prisavlje
Ivan Kožarić Vukovarska ispred Holdinga
Marijan Jevšovar Jurišićeva kod Palmotićeve
Ivan Kožarić Savska- Koturaška
Đuro Seder Vukovarska kod Slavonske
Braco Dimitrijević Držićeva-Autobusni
Ivan Tudek Av.Dubrovnik-Trnsko
Ines Matijević Cakić Zagrebačka avenija-Fellerovo
Stanko Abadžić Aleja Bologne-Dubravica
Denis Butorac Okretište Črnomerec
Goran Trbuljak I.B.Mažuranić -Tartaglieva
Marija Ujević Galetović Fellerovo-Remiza
Ivo Gattin Importanne centar-bus stajalište
Stanko Abadžić Trg Kralja Tomislava
Marija Ujević Galetović Branimirova kod tržnice
Igor Grubić Trg Hrvatskih Velikana
Vlasta Žanić Maksimirska-Jordanovac
Sofija Penavuša Naletilić Avenija Dubrovnik-Trnsko
Ivana Jurić Avenija Dubrovnik-Zapruđe
Nina Ivančić Avenija Dubrovnik-V.Holjevca
Silvo Šarić Avenija Dubrovnik-Velesajam
Petra Grozaj V.Holjevca-Slavnoska
Mislav Lešić Ulica SR Njemačke-Ukrajinska
Mladen Stilinović Ukrajinska-Fanceljev prilaz
Martina Grlić Heinzelova-Martićeva
Matko Vekić Medveščak-Gjuro II
Goran Trbuljak Vukovarska-Vrančićeva
Mario Javoran Vukovarska-Donje Svetice
Jelena Remetin Držićeva- Trnjanina
Jelena Remetin Sesvete-Ninska
Sven Stilinović Dubec Bus Terminal
Goran Trbuljak Av.Dubrava Tramvajsko okretište
Dušan Džamonja Vukovarska Držićeva
Paulina Jazvić V.Holjevca-Antalova
ART & GRAD: Umjetnost se oglasila dio je projekta ARTUPUNKTURA.